زمان ورود سامانه بارشی جدید به کشور

سامانه بارشی ، سامانه بارشی جدید
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان های پربارش طی امروز و فردا، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد.

ورود سامانه باشی جدید به کشور از نیمه غربی

خبرگزای ایسنا:مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان های پربارش طی امروز و فردا، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز شنبه خبر داد و گفت:این سامانه اول نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور را در بر می گیرد.سامانه بارشی

سامانه بارشی

احد وظیفه با اشاره به اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی (پنجشنبه 20 اردیبهشت) در غالب مناطق کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود اظهار کرد:این سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور موجب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد.

باران پاییزی

 همچنین شدت بارش امروز در ایلام، کرمانشاه، لرستان، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، برخی مناطق اصفهان و به تدریج در نیمه غربی کرمان برخی نقاط یزد، برخی مناطق خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.

وی ادامه داد:فردا (جمعه 21 اردیبهشت) همچنان سامانه بارشی در غالب مناطق کشور فعال بوده و عمده فعالیت سامانه در شمال غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. 

باران پاییزی

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:شدت بارش در روز جمعه در ایلام، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، غرب کردستان، بخش هایی از آذربایجان شرقی،خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق یزد خواهد بود.

همچنین بخوانید : مبلغ جریمه ورود غیرمجاز به طرح ترافیک جدید چقدر است؟

وظیفه با بیان اینکه فردا در بخش هایی از مرکز و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود اظهار کرد:در روز شنبه (22 اردیبهشت) با ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب به کشور اول نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرد.  

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد:امروز در نیمه شرقی کشور و طی روزهای جمعه و شنبه (21 و 22 اردیبهشت) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق جنوب شرق و شرق با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود. همچنین در روز جمعه وزش باد شدید در جنوب عراق و خوزستان موجب خیزش گردوخاک در منطقه خواهد شد و بعضی مناطق خوزستان و ایلام را متاثر و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در ین مناطق به خصوص در جنوب خوزستان خواهد شد. 

باران پاییزی

وظیفه افزود:(پنجشنبه 20 اردیبهشت) خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و در روز شنبه (22 اردیبهشت) خلیج فارس به جهت وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درمورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد، در بعدازظهر بارش پراکنده و رعدوبرق پیش بینی می شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 26 و 13 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود. همچنین تهران در روز شنبه (22 اردیبهشت) کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای 23 و 12 درجه سانتی گراد خواهد بود.<