مدرسه غیرانتفاعی غرب تهران منحل می شود

مدرسه غیر انتفاعی ، منحل شدن مدرسه غیر انتفاعی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به حادثه های اخیر در یک مدرسه غیر انتفاعی در غرب تهران، از انحلال این مدرسه خبر داد.


مدرسه غیر انتفاعی غرب تهران منحل می شود

تسنیم:سیدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق اخیر در یکی از مدارس غیر انتفاعی غرب تهران اظهار داشت:مسئولان آموزش و پرورش باید به صورت قاطعانه با این موضوع برخورد کنند تا در آینده شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.رپورتاژ

رپورتاژ

وی با بیان اینکه این مسئله در جلسه روز (سه شنبه) کمیسیون با حضور معاون وزیر و مدیر کل حراست وزارت آموزش و پرورش بررسی شد، افزود:قرار است در جلسه ای دیگر با حضور آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش این موضوع مورد ارزیابی قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد:اعضای کمیسیون معتقد بودند که اگر چنین اتفاقی در هر کشور دیگری اتفاق می افتاد، وزیر مربوطه استعفا می داد و حتی در جلسه مذکور موضوع استیضاح وزیر نیز مطرح شد.

مدرسه غرب تهران

صحبت های سیدجواد ابطحی در رابطه با مدرسه غیرانتفاعی تهران

ابطحی ادامه داد:وزارت آموزش و پرورش پس از مطلع شدن برخوردهای لازم را انجام داده ، فرد خاطی را به مراجع قضایی معرفی و مدیر مدرسه نیز عزل شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه مسئولان آموزش و پرورش پرونده این مجتمع غیرانتفاعی را به هیئت مرکزی نظارت بر مدارس غیرانتفاعی ارجاع داده است، گفت:احتمالا این مجتمع منحل میشود و باید تدبیری صورت بگیرد تا دانش آموزان این مدرسه با رضایت والدین در مدارس دیگر تقسیم شوند.

وی تاکید کرد:همچنین پرونده خاطیان براساس شکایت والدین و حراست آموزش و پرورش به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و همچنین قوه قضائیه ارجاع داده شده است، دستگاه قضا نیز به این موضوع ورود کرده و در حال بررسی جوانب این مسئله است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد:قرار است تا مسئولان آموزش و پرورش در جلسات بعدی کمیسیون حضور یابند و گزارش های تکمیلی و روند رسیدگی به این پرونده را به اعضای کمسیون ارائه دهند.