ورود نسل جدید کارت خوان های کارت سوخت از تیرماه

کارتخوان‌های جدید کارت سوخت از تیرماه می‌آیند/ افزایش قیمت نداریم

نصب کارت‌خوان‌های جدید در جایگاه‌های سوخت از ۱۵ تیرماه

کارت سوخت ، کارتخوان کارت سوخت
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از ورود نسل جدید کارت خوان های کارت سوخت از تیرماه 97 خبر داد.


ورود نسل جدید کارتخوان های کارت سوخت

باشگاه خبرنگاران:  سید محمدرضا موسوی خواه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، با اشاره به ورود نسل جدید کارتخوان های سوخت از تیرماه سال جاری گفت:این تجهیزات جدید لمسی بوده و صفحه نمایشگر بزرگتری دارد؛ ضمن اینکه از نظر حجم حافظه نیز چند برابر کارتخوان های قدیمی است و علاوه بر اینکه امنیت بالایی دارد، می توانند توزیع سوخت و پرداخت را بصورت همزمان انجام دهند. رپورتاژ

رپورتاژ

وی با بیان اینکه نصب تجهیزات استفاده از کارت سوخت در جایگاه های عرضه آغاز شده است، گفت:تا یک ماه دیگر، استفاده از سری اول این تجهیزات آغاز خواهد شد و در یک بازه زمانی مشخص، تمامی جایگاه های سوخت کشور به این تجهیزات مجهز خواهند شد. 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، با بیان اینکه اکنون بیش از 11 سال از آغاز نصب تجهیزات سامانه هوشمند سوخت روی جایگاه های عرضه می گذرد، گفت:این تجهیزات عمر مفید خود را سپری کرده و قدیمی شده اند؛ اما از آنجا که ارائه بنزین با کارت سوخت الزامی است، ما موظف هستیم با وجود هزینه های بسیار میلیاردی از این تجهیزات نگهداری کنیم. 

این مقام مسئول با اشاره به تک نرخی شدن قیمت بنزین از سال 94 گفت:با تک نرخی شدن بنزین، فرصتی فراهم شد تا تجهیزات کارت سوخت در جایگاه ها را تغییر دهیم که بر این اساس، کارشناسان فنی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بررسی های فراوانی درباره تجهیزات موجود در دنیا انجام دادند تا مناسب ترین قطعات قابل جایگزین را انتخاب کنند که در حال حاضر، این اتفاق رخ داده و این تجهیزات جدید در حال نصب است. 

وی با بیان اینکه فناوری های نصب شده بر روی کارت خوان های جدید قابلیت توزیع سوخت و انجام عملیات های بانکی را داراست، گفت:از این پس، تمامی نازل ها به سیستم توزیع سوخت و پرداخت همزمان مجهز می شوند و شهروندان می توانند از طریق خدمات بدون کارت و یا با وارد کردن کارت های بانکی و حتی از طریق موبایل، پرداخت های خود را انجام دهند. 

موسوی خواه با بیان اینکه نصب این تجهیزات جدید هیچ گونه هزینه ای برای دولت ندارد، گفت:بروز رسانی این تجهیزات با مشارکت شبکه بانکی و سرمایه گذاری شرکت های توزیع کننده اینترنت تحت نظارت و مالکیت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی انجام می شود. 

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه با استفاده از سیستم های جدید مردم نیاز خواهند داشت از کارت های شخصی خود استفاده کنند، گفت:ما مصمم هستیم تا به سمتی برویم که مردم از کارت های شخصی خود استفاده کنند؛ چرا که استفاده از کارت های شخصی می تواند اطلاعات آمار مدیریتی خوبی در خصوص مدل خودروها ، میزان سوخت مصرفی و حتی میزان مصرف در صد کیلومتر را در اختیار ما قرار دهد که پایه اطلاعات آماری کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه تمام خودروها در حال حاضر کارت سوخت دارند، گفت:اگر کسی کارت سوختش را گم کرده باشد می تواند با مراجعه به دفاتر پست و پلیس +10 کارت المثنی خود را پیگیری کند. 

موسوی خواه با بیان اینکه تمام خودروهای نوشماره دارای کارت سوخت هستند، گفت:اما به دلیل اینکه مدتی است از این کارت ها استفاده نمی شود؛ مردم برای تحویل این کارت ها اقدام نکرده اند و در حال حاضر بیش از 500 هزار کارت سوخت در باجه های پست معطل مانده اند که مردم می توانند با مراجعه به دفاتر پست محل زندگی خود یا سایت پست کارت های خود را تحویل بگیرند. 

وی با تأکید بر اینکه کارت های سوخت هیچ تغییری نمی کند، افزود:اگر کسی رمز کارتش را فراموش کرده باشد، در ابتدای اجرای این طرح تجهیزاتی در جایگاه ها نصب خواهد شد تا شهروندان بتوانند رمز خود را بازیابی کنند. 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه از آغاز اجرای این طرح کارت سوخت موجود در جایگاه ها نیز فعال خواهد بود، گفت:مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند و تا مدتی کارت های سوخت جایگاه داران همچنان فعال خواهد بود تا مشکلی برای شهروندان پیش نیاید. 

این مقام مسئول با رد شایعات مطرح شده در زمینه اینکه نصب تجهیزات جدید به سهمیه بندی بنزین یا افزایش قیمت سوخت ربط دارد، گفت:اقدامات انجام شده هیچ ربطی به افزایش قیمت یا سهمیه بندی بنزین ندارد و تنها برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان انجام می شود.